Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Dom smútku-úprava interiéru, vonkajšia spevnená plocha

Dátum: 12.07.2022
Dom smútku, úprava interiéru, vonkajšia spevnená plocha.

Stavebné práce na projekte boli zamerané iba na rekonštrukciu exteriéru budovy /výmena okien, úprava fasády, oprava strechy a klampiarske práce./

Keďže interiér nebol predmetom projektu a jeho stav to vyžadoval, na základe schválených zámerov obce Dolná Tižina na r. 2022, pristúpili sme k jeho stavebným úpravám, aby konečný stav – výsledok bola celková úprava Domu Smútku a jeho bezprostredného okolia a  predstavovala ucelený celok.

V prvom rade sa urobili stavebné rekonštrukčné práce sociálnych zariadení, kde prebehla kompletná rekonštrukcia. Čo je veľmi dôležité, Dom smútku sme pripojili na verejnú kanalizáciu, čo umožní občanom Dolná Tižina využívať sociálne zariadenie pri spoločenských a kultúrnych akciách v obci .

V rámci interiéru sa uskutočnila obnova dreveného podhľadu /vyčistenie, lakovanie, olištovanie/, vymaľovanie všetkých priestorov, obnovilo sa osvetlenie, ozvučenie, zakúpené boli nové svietidlá, ohrevné  infražiariče. Zabudovaný bol do miestnosti  informačný panel – obrazovka na prezentáciu. V prípade záujmu občanov je možné na monitore spúšťať smútočné piesne, poprípade fotky.

V okolí DS sa odstránila stará dlažba, bola urobená nová pokládka dlažby. Pripojili sa dve miesta na odber vody, jedna pri Dome smútku a druhá v areáli cintorína.

Máme obnovený Dom smútku, ktorý veríme, že bude slúžiť všetkým občanom k spokojnosti.

Do budúcnosti bude nutné doriešiť prístup z miestnej komunikácie a spevnenú plochu na parkovanie.

Starostka obce Ing. Ľubica Ďuricová.


Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.