Pomoc Ukrajine

Dátum: 28.02.2022
 Obec Dolná Tižina odsudzuje vojnový konflikt na Ukrajine, ktorý sa hlboko a bezprostredne dotýka nás všetkých. Vyjadruje solidaritu a podporu s ukrajinským národom, ktorý hrdinsky bojuje, ale tisíce utečencov potrebujú pomoc iných.

„Vzhľadom na intenzívnu iniciatívu ohľadom humanitárnej pomoci pre utečencov a Ukrajinu je nevyhnutné, aby všetky tieto aktivity boli koordinované. V opačnom prípade budú kontraproduktívne. Ministerstvo vnútra SR koordinuje odvoz humanitárnej pomoci na Ukrajinu. Ak Vaša obec/ obyvatelia má záujem pomôcť,  prosím počkajte na usmernenia zo ZMOSU, do niekoľkých hodín príde usmernenie vzájomnej komunikácie, koordinácie pomoci od samospráv. V prípade jednotlivcov, podnikateľských subjektov nahlasujte všetku pomoc na nasledujúcu adresuUosppz@minv.sk

O ďalšom postupe Vás budeme informovať.

Mesto Žilina, vzhľadom na personálnu aj logistickú kapacitu prevzalo funkciu okresného koordinátora pre systém pomoci v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine na čele s prednostom Ing. Michalom Bergerom. Aktuálne prebieha príprava zázemia pre logistiku a komunikáciu. Plánovaný začiatok od pondelka 07.03.2022.