Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Moderná fyzikálna učebňa je hotová

Dátum: 12.07.2021

Moderná fyzikálna učebňa v škole je hotová.

Hoci situácia v školských rokoch 2019/ 2020 a 2020/2021, ovplyvnená covid-pandémiou, bola tak v spoločnosti ako i v škole náročná, priniesla nám i pozitíva. Žiadosť o dotáciu bola schválená 10.7.2019.

V spolupráci základnej školy a zriaďovateľa školy, obce Dolná Tižina, bola dokončená rekonštrukcia učebne fyziky v rámci projektu S modernou fyzikálnou učebňou k atraktívnemu vyučovaniua  k lepším vzdelávacím výsledkom žiakov“ spolufinancovaného Európskou úniou.

Pôvodná 50 rokov existujúca, roky neobnovovaná odborná učebňa, dostala tak vďaka projektu  moderný vzhľad a vybavenie zodpovedajúcemu 21. storočiu. Žiaci našej základnej školy sa môžu tešiť na zaujímavé, zážitkové vyučovanie s praktickým overovaním získavaných poznatkov nielen na hodinách fyziky a škola môže  kvalitnejšie napĺňať svoje poslanie a rozvíjať kľúčové kompetencie žiakov v súlade s požiadavkami ich budúcej profesijnej orientácie a potrebami trhu práce.

Projekt bol náročný, či už z hľadiska časového a hlavne administratívneho . Poďakovanie patrí vedeniu školy a pracovníčkam OÚ za zvládnutie aj tejto neviditeľnej a náročnej práce. Dňa 13.7.2021 prebehne výkon finančnej kontroly na mieste.


Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.