Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Oznam starostky obce - POVODNE

Dátum: 26.05.2021

    

III. stupeň povodňovej aktivity.

Príčinou neustávajúcich dažďov a vzniknutej situácie v lokalite Kamenná bol dňa 17.5.2021 vyhlásený v obci III. stupeň povodňovej aktivity a to v čase od 8.00 hod do 15.30 hod.

Z dôvodu dlhodobého dažďa nastalo mimoriadne zvýšenie hladiny potoka v časti Kamenná. Potok sa vylial na miestnu komunikáciu. Voda podmyla komunikáciu v danej lokalite. Bolo nutné prečistiť daný tok, zasypať kamenivom vymytú časť cesty, ktorá keby sa nezasypala, tak dôjde k zosuvu a znemožneniu prístupu do osady Zichovia.

Spôsobil to prudký nával vody a nanesených konárov a kameňov z lesov. Voda zaplavila priľahlé pozemky.

V dolnej časti obce sa nazhromaždilo veľké množstvo vody, stekajúcej z hornej časti zastavanej oblasti, na pozemku pri rodinnom dome č. 9 vyrazila voda v sile potoka.

V osade Frankovia bol podmytý most aj cesta na vstupe do osady.

V lokalite za Hlbokým pod novou zástavbou voda zaliala susedné pozemky.

Práce, ktoré sa vykonávali na odstránení škôd boli vykonávané už v II. stupni povodňovej  aktivity.

Poďakovanie patrí občanom, ktorí sa podieľali na prácach v Kamennej a firme DAL s.r.o. aj všetkým občanom, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli  k zabráneniu vzniku ďalších škôd.

DHZ bol v pohotovosti, sledoval stav hladiny potoka v obci a mal pripravené čerpadlá na odčerpávanie vody v prípade potreby. Srdečná vďaka patrí aj našim dobrovoľným hasičom.

Zároveň chceme upozorniť spoluobčanov aby dôsledne dodržiavali zákon § 36 ods. 4 zákona o vodách z ktorého vyplýva povinnosť každej fyzickej osobe, ktorá vlastní žumpu na odpadové vody, likvidovať obsah žumpy odvozom do čistiarne odpadových vôd.

starostka obce

Ing. Ľubica Ďuricová

            

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.