Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Prevencia kriminality

Dátum: 07.04.2021
Kancelária ministra vnútra, oddelenie koordinácie a programov prevencie kriminality informuje o existencii a dostupnosti informačných kancelárií pre obete trestných činov.

Informačné kancelárie sú prevádzkované prostredníctvom odboru prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR a nachádzajú sa na okresných úradoch / klientských centrách v každom krajskom meste. V informačnej kancelárii sú k dispozícii zamestnanci Ministerstva vnútra SR, ktorých úlohu je poskytovanie základných informácií obetiam a potenciálnym obetiam trestných činov a v prípade potreby sprostredkovanie poskytnutia služieb v oblasti právneho usmernenia a podpory, psychologickej pomoci a sociálneho poradenstva. Služby informačnej kancelárie sú všetkým klientom poskytované bezplatne a diskrétne.

V Žilinskom kraji informačná kancelária sídli na ulici Janka Kráľa 4, 010 01 Žilina. Jej zamestnancov je možné kontaktovať telefonicky na čísle 041/511 74 25, emailom na všeobecnej adrese pomocobetiam@minv.sk, poštou alebo osobne v čase otváracích hodín okresného úradu. Klientom sú tiež k dispozícii bezplatné konzultácie prostredníctvom on-line chatovej poradne dostupnej na stránke  https://prevenciakriminality.sk v pravom spodnom rohu.

Všetky informácie a kontakty sú dostupné na webovej stránke https://prevenciakriminality.sk. Doplnkové informácie môžete nájsť aj na Facebooku Prevencia kriminality.

Informačné kancelárie vznikli v rámci Národného projektu s názvom „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete“, ktorý je realizovaný v rámci operačného programu Efektívna verejná správa s finančnou podporou z Európskeho sociálneho fondu.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.