Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Príhovor starostky obce k Veľkonočným sviatkom

Dátum: 07.04.2020

Príhovor starostky obce k Veľkonočným sviatkom.

Kvetná nedeľa je za nami a je neklamným znakom toho, že sa blížia najdôležitejšie kresťanské sviatky, sviatky Veľkej noci. Tieto sviatky sú sviatkami bolesti, utrpenia, ale aj nádeje a vzkriesenia, dávajú človeku novú nádej a posilňujú vieru.

Toto obdobie je však spojené aj s novým životom prebúdzajúcej sa prírody. Už naši predkovia si vážili a ctili prírodu, ktorá im poskytovala živobytie a po zime im ponúkala šancu na lepší život.

JAR, krátke slovo, len tri písmenká, ale akú veľkú moc v sebe skrývajú. Aj keď zima nebola tuhá, aj keď Perinbaba nenadelila veľa snehu, predsa len prichádza túžobne očakávaná jar. Tak, ako sa prebúdza a ožíva príroda, tak sa prebúdzame aj my ľudia. Prvé teplé lúče vyťahujú ľudí na polia a do záhrad.

V tomto čase mimoriadnej situácie prežívanie veľkonočných sviatkov je poznačené atmosférou okolo KORONAVÍRUSU. Je to zvláštne a smutné obdobie, ale musíme to prejsť disciplínou a dobrým, povzbudzujúcim slovom a pomocou  k našim starším občanom a k sebe navzájom.

Pri vašich prechádzkach v našom katastri Vás chcem poprosiť, urobme dobrý skutok a to, čo do prírody donesieme aj prinesme domov, pozbierajme sklenené a plastové odpady, ktoré nájdeme, nebuďme k tomu ľahostajní. Takto prispejeme aspoň svojou troškou k čistote nášho okolia. Pošlite foto.

Aby neplatila fráza: Prestávali sme si vážiť prírodu a preto sme dostali takú chorobu, aby bol pobyt v nej pre nás taký vzácny.

Prajem  Vám krásne prežitie veľkonočných  sviatkov  v kruhu svojej rodiny.

                                                                                                                                                  Ľubica Ďuricová

                                                                                                                                                  Starostka obce

 ‍                                                             


Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.