Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Realizácia projektu "Spoznajme spoločné prírodné a kultúrne dedičstvo"

Dátum: 28.08.2019

V období 9/2018 – 8/2019 Obec Dolná Tižina v spolupráci so svojim cezhraničným partnerom Junák - český skaut, středisko Vsetín, z. s. realizuje mikroprojekt v rámci Operačného programu Interreg V-A Slovenská republika - Česká republika s názvom: Spoznajme spoločné kultúrne a prírodné dedičstvo (Kód malého projektu: SK/FMP/6c/01/023).

Celkové oprávnené náklady   55 171,52 EUR

Finančný príspevok z EFRR max. výška  29 461,59 EUR

Štátny rozpočet SR max. výška 5517,15 EUR

Vlastné zdroje , min.výška   20 192,78 EUR

https://myzilina.sme.sk/c/22199402/ceskoslovenska-spolupraca-prinasa-obohatenie-obom-stranam.html


Vďaka projektu Spoznajme spoločné prírodné a kultúrne dedičstvo zažili skauti z Dolnej Tižiny a zo Vsetína mnoho spoločných zážitkov. V marci navštívili skauti z Tižiny svojich kamarátov v Česku. Počas celého víkendu spoznávali krásy mesta Vsetín a jeho okolia. Navštívili Zámok vo Vsetíne a Sklárske múzeum v Karolinke. Spoznali aj prírodné krásy Valašska a vystúpili aj na rozhľadňu Miloňová.

Českí skauti navštívili Slovensko počas dvoch víkendov. Počas týchto návštev spoločne so skautmi zo Slovenska spoznávali zákutia nášho Národného Parku Malá Fatra. Kochali sa pohľadmi z vrchov ako sú Snilovské sedlo, Chleb, Stienky, Poludňový Grúň a Veľký Rozsutec. Uskutočnili sa aj zaujímavé workshopy na témy ako Život zvierat na dedine, Pastierske tradície so slovenským čuvačom, Šikovné ručičky a Chôdza pastierov naboso.

Vrcholom spoločného programu bolo slávnostné otvorenie zrekonštruovanej skautskej klubovne, ktorá sa nachádza v areáli Základnej školy v D. Tižine. Všetky aktivity boli podporené z operačného programu Interreg V-A Slovenská republika - Česká republika. Skauti z oboch strán hranice nadviazali medzi sebou úprimné priateľstvá a už teraz sa tešia na ďalšie spoločné návštevy a akcie.

Fotografie:

https://dolnatizina.rajce.idnes.cz/Spoznajme_spolocne_kulturne_a_prirodne_dedicstvo

https://dolnatizina.rajce.idnes.cz/Pohodovka_-_vikendovka_v_Cechach

https://www.facebook.com/111zbor/posts/10157390589004707


Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.