Veľkonočný výstup 2019

Dátum: 21.04.2019

Veľkonočný výstup 2019

Na veľkonočnú nedeľu dňa 21.04.2019 sa skupina našich občanov stretla v Kúrskej doline, aby sa spoločne vybrali na Chatu pod Suchým. Turisti naplánovali trasu cez Komín, smer Brestov, s menšími pauzami občerstvenia i  s tradičnými domácimi klobáskami, s cesnakovými pochúťkami  a hlavne spoločnými silami prišli do cieľa. Veľkonočný výstup zapojil mladé rodiny, občanov, turistov, ktorí sa na chate občerstvili bryndzovými haluškami, či parenými buchtami. V krásnej prírode hrala ľudová hudba, pri ktorej si turisti zaspievali s radosťou vo veľkonočnom období. Starostka obce Dolná Tižina darovala magnetky a prítomným poďakovala  s prianím pevného zdravia a vytrvalosti nepretrhnúť ďalší ročník.