Fašiangy 2019

Dátum: 29.04.2019

„Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia, staré dievky pvačú, že sa nevyskáču!“ DHZ Dolná Tižina so svojimi členmi sa prestrojení v maskách vybrali po Fašiangoch. S veselou náladou v dvoch skupinách po hornom a dolnom konci za sprievodu spevu a husľovej muzičky navštívili našich občanov.  V tanci sa vytancovali staré, ale aj mladé dievky, ktoré muzikantov ponúkli dobrou pálenkou. Turvoň sa vyváľal po roli, aby bola bohatá  úroda. Gazdinky ponúkali pečené šišky, koláče,  do košíka vložili aj vajíčka, slaninku, ale aj fľašku.  Po skončení v Pohostinstve Stredná krčma bola pre všetkých občanov  pripravená kapustnica, pečené rebierka, aj dobrá pálenka za sprievodu tanca, spevu... Členovia Jednoty dôchodcov sa taktiež pridali so spevom k fašiangovej atmosfére. Starostka obce vyslovuje poďakovanie všetkým za skvelú atmosféru. Tradícia sa uchovala vďaka dobrej súdržnosti našich hasičov, muzikantov, ale aj vďaka všetkým, ktorí sa zapojili, navarili, obsluhovali a veselo fašiangovali.