Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ustanovujúce zasadnutie obecného zastupiteľstva

Dátum: 09.12.2018
Dňa 10.12.2018 sa konalo ustanovujúce zasadnutie obecného zastupiteľstva obce Dolná Tižina. Starostka obce a novozvolení poslanci zložili sľub do nového volebného obdobia 2018-2022.

Nové zastupiteľstvo zasadalo v zložení: 

Starostka obce: Ing. Ľubica Ďuricová

Poslanci obce: Vladimír Šušoliak, Ing. Ján Buchta, Ing. Roman Lacek, Branislav Zicho, Peter Bukovinský, Ing. Adriána Bačinská, Ľubomír Ďurina

Vážení poslanci,

dovoľte mi v prvom rade, aby som všetkým zablahoželala k zvoleniu za poslancov a vyslovila presvedčenie, že v nasledujúcich štyroch rokoch spoločne urobíme maximum v prospech našich občanov i celej obce.

Pre Vás znovuzvolených, ktorí sa opätovne vraciate k tejto funkcii verím, že robíte tak s vedomím, že naši občania vyjadrili Vám svoju dôveru vo Vaše schopnosti. Neexistuje vyššia pocta vo verejných službách ako slúžiť svojim spoluobčanom cez inštitút miestnej samosprávy a byť odmenení za predchádzajúce služby opätovným zvolením.

Ľudia nás budú hodnotiť nie podľa reči, ale podľa skutkov. A tých bude potrebné vykonať veľmi veľa. Nie len pri budovaní obce v jej skrášľovaní, v medziľudských vzťahoch, ale i pri budovaní hrdosti na ňu, na organizačnú prácu, na vlastný prehľad, dôraz na vzdelávanie, kultúrnu – osvetovú činnosť, na našu mládež. Nech je srdcovou záležitosťou nás všetkých s podporou a pomocou našich občanov. Želajme si navzájom zdravie, silu a vytrvalosť, spokojnosť v našich rodinách, ale hlavne u občanov, našich voličov.

Pre niektorých z Vás sú kompetencie poslanca čímsi novým. Keď začínate túto cestu za objavmi, zistíte viaceré veci o našej miestnej samospráve a o našich občanoch, ktoré ste doteraz nepoznali, keď ste sa rozhodli kandidovať za poslancov. Bude to tiež osobná cesta v tejto dôležitej úlohe a preto Vám všetkým želám veľa šťastia, dobrých rozhodnutí a tvorivých síl v prospech našich občanov a uspokojenie svojich ambícií.

Chcem vysloviť presvedčenie, že v nadchádzajúcom volebnom období nájdeme všetci spoločnú reč, že budeme vždy vychádzať z reálnych skutočností a podľa toho budeme prispôsobovať aj rozpočet obce pre jednotlivé roky. Chcem zároveň vysloviť myšlienku, že Vy poslanci ste boli zvolení za rôzne politické strany, či hnutia, ale mojim prianím je, aby po dnešnom ustanovujúcom zasadnutí obecného zastupiteľstva sme splynuli v jednotný celok s jednotným myslením ako ďalej postupovať pri rozvoji a zveľaďovaní našej obce, pretože len spoločnými silami to zvládneme.

Ľubica Ďuricová


Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.