Výstavba miestnej infraštruktúry

Dátum: 26.07.2017

V mesiacoch máj až júl 2017 sa v našej obci realizovala úprava verejného priestranstva pri kultúrno - pastoračnom centre a multifunkčnom ihrisku. Tieto práce súviseli s výstavbou chodníka okolo celého ihriska a úpravou spevnenej plochy medzi ihriskom a kultúrno - pastoračným centrom. Realizáciou došlo k zlepšeniu a skrášleniu prostredia obce. Tento priestor sa bude využívať na rôzne kultúrno - spoločenské podujatia.

Stavba sa realizovala s poskytnutím dotácie z rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja na rok 2017 č. 3/2017 na financovanie podporovaných činností prispievajúcich k napĺňaniu špecifického cieľa 4.1 Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja Žilinského samosprávneho kraja pre roky 2014 - 2020 realizovaných v rámci programu:

PROGRAM „REGIONÁLNY ROZVOJ“

Na úprave skalky a výsadbe stromčekov pri kultúrno - pastoračnom centre sa podielala pani Božena Kabatiarová. Do priestranstva bol doplnený drevený prvok, ktorý bude slúžiť ako stojan na bicykle. Materiál na tento stojan nám poskytol pán Tomáš Grenčík a opracovanie zrealizoval pán Milan Falašta. Ďakujeme!