Návšteva knižnice detičkami z našej obce

Dátum: 14.12.2016
Dňa 13.12. 2016 predškoláci z Materskej školy navštívili zrekonštruovanú Obecnú knižnicu v Dolnej Tižine. Pani Adamovská nás v knižnici milo privítala a oboznámila nás, aké knižky sa v knižnici nachádzajú a kedy si do knižnice môžeme prísť knižky prečítať, požičať... Do našej knižnice zavítali aj pracovníčky z Krajskej knižnice v Žiline. Pripravili sme si pre nich krátky program s rôznymi básňami a piesňami o zime a Vianociach. Program sa im veľmi páčil a pochválili deti za ich šikovnosť a odmenili ich malým darčekom- záložkou do knihy.

Program si pre nás pripravili aj pani knihovníčky zo Žilinskej knižnice, ktoré sa nám najskôr predstavili. Následne nás oboznámili s tým, ako to v knižnici funguje. Priniesli nám aj pár knižiek na ukážku, viedli s deťmi rozhovor o tom, aké typy kníh poznáme, ako sa máme o knižky starať (ako sa o knižky staráme doma a v materskej škole), spýtali sa nás, či aj my máme doma knižky, či nám z nich rodičia čítajú, či nám aj pani učiteľky čítajú knižky, kde si knižky môžeme kúpiť/ prípadne požičať, ako sa nazývajú ľudia, ktorí knižky píšu,  a čo všetko sa dá v knižkách nájsť...

Deti si mohli knižky v knižnici aj popozerať a jednu rozprávku nám pani knihovníčka aj prečítala. Rozprávku sme si aj zdramatizovali. Následne nám bola predstavená aj novinka: ,interaktívna knižka“, s ktorou deti mali možnosť manipulovať a  vyskúšali si aj to,  ako funguje a čo všetko sa v nej dá nájsť.

Deti boli z návštevy knižnice očarené, veľmi ich zaujali nielen knižky, ale aj pani knihovníčky, ktoré si pre deti pripravili pestrý program, ktorým boli deti zaujaté. Rozlúčili sme sa pozdravom a poďakovaním. Deti dostali aj sladkú odmenu a maketu záložky, ktorú si majú za úlohu vyrobiť v Materskej škole.