Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mesiac úcty k starším

Dátum: 19.10.2016

Vážené babky, vážení dedkovia, milí hostia!

V živote človeka sú chvíle, keď začne uvažovať o svojom živote a hodnotiť svoju životnú cestu. Na tvári sa strieda úsmev so slzami. Veď boli radosti a boli aj smútky. Dnes mi, vážení prítomní, pripadla milá úloha pozdraviť vás pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Skláňam sa v úcte pred rokmi, ktoré ste naplnili činmi pre blaho našej obce a celej našej vlasti.

Ľudský život predstavuje veľkú knihu, zložitý jedinečný román. Bezstarostné detstvo, aj keď nemuselo byť bohaté a žičlivé, predsa len bolo krásne.  To vystriedalo detstvo vašich detí. Úzkosť a trápenia z detskej slzičky a v srdci ešte dodnes teplo a odovzdanosť detskej dlane, v očiach úsmev detských pier. V mysli sa roja spomienky - na všetko. Predovšetkým na chvíle pohody. Na to, že ten huncút má už svoje vlastné deti a vnúčatá, ktoré oplácajú aj za rodičov lásku svojim starým a prastarým rodičom. Minú sa roky. Uprostred starostí i radostí. V životnej aktivite človeka. Až jedného dňa je tu  staroba. Ani sa nenazdáme ako, jednoducho je tu.

Natrhám si kvety pod lesom na stráni,
  vám starí rodičia, kytku dám do dlaní.
  Hoc vlas vám šedivie a zrak sa zakalí,
  prijmite od nás najkrajšie pozdravy.
  Prijmite kytičku, čo slzou prevlhla
  aj mne sa tískajú slzy tiež do hrdla.
  Nech sa vám predĺži životná vaša púť,
  želáme Vám všetkým zo srdca....

Dnešná oslava vášho života je hudbou, ktorá zaznieva a vyžaduje obdiv a úctu. S radosťou a potešením sme v Mesiaci úcty k starším pre vás pripravili dnešnú malú slávnosť. Prajem vám, aby ste sa medzi nami dobre cítili a aby vám na túto slávnostnú chvíľu ostali pekné spomienky. 
Srdečne vás všetkých pekne vítam!

Pri tejto príležitosti sa dňa 19.10.2016 konala oslava našich starých mám a našich starých otcov v Kultúrnom dome v Dolnej Tižine.

Jubilanti

70 roční - Lodňan Vladimír, Poliaková Kamila, Bačinská Oľga, Szabová Štefánia, Gažová Margita, Šušoliaková Elena

75 roční - Szabó Jozef, Staňo Miroslav, Milová Anna, Macáková Emília, Zimenová Marta

80 roční - Hodoň Jozef, Bačinská Anna, Kubalová Štefánia

85 roční - Ing. Chovanculiak Anton, Ďurina Jozef, Maťková Štefánia, Buchtová Františka, Janíčková Štefánia, Chovanculiaková Štefánia

90 roční - Bučkuliaková Anna, Zichová Žofia

Naši najstarší občania

91 roční - Bukovinský Karol, Lacková Sidónia

93 roční - Kvočková Anna, Bačinská Mária

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.