Kolaudácia Materskej škôlky

Dátum: 22.09.2016

Dňa 22.9.2016 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie novej zrekonštruovanej materskej škôlky v Dolnej Tižine. Zúčastnili sa ho zástupcovia firiem, ktoré dané práce vykonávali, pracovníci obecného úradu a materskej škôlky, poslanci obecného zastupiteľstva, zástupcovia za našu Základnú školu aj Farský úrad, deti z našej obce so svojím kultúrnym programom.

Príhovor starostky obce

Vážení hostia ,

dovoľujem si Vás privítať na tomto milom stretnutí  pri príležitosti kolaudácie MŠ – po vykonaní rekonštrukčných  stavebných úprav .

Stojíme tu v opravenej zrekonštruovanej materskej škôlke  a tešíme sa z vydarenej roboty. Tak, ako sme odmalička rodičmi a blízkymi vychovávaní ďakovať za milé slovo, pekné veci, tak treba aj dnes poďakovať všetkým, vďaka ktorým  tu  dnes prežívame tieto radostné a pekné  chvíle.

Rekonštrukcia prebehla za podpory dotácie z Enviromentálneho fondu a schválených finančných prostriedkov z rozpočtu obce.

Ďakujem všetkým, ktorí sa zúčastnili na obnove materskej školy:

1. Ministrovi Životného prostredia SR za poskytnutie podpory formou dotácie z Enviromentálneho fondu SR.

2. Firma IBV, s.r.o. ,ktorá celý projekt zastrešovala

3. Projektový manažér pán Mgr. Ernek Július

4. Poslancom OZ

5. F&K interiery, s.r.o. p. Pavol Kubala, Augustín Lodňan, Viliam Bačinský

6. Elektroinštalácia,  František Šugár, Pavol Chabada

7. Firma Koratex , p.  Ing. Martin Demo

8. Stavbyvedúci p. Ing. Miroslav Šutarík

9. Stavebný dozor p. Ing. Jozef Bajaník

10. Firma LUMA s.r.o.,p. Vladimír Bačinský, František Cabadaj

Práce, ktoré boli vykonané pri rekonštrukcii Materskej školy:

rekonštrukcia elektrických rozvodov , el. skríň, výmena svietidiel, zabezpečenie podmienok podľa nového projektu vypracovaného v apríli 2016 na zabezpečenie protipožiarnej bezpečnosti stavby, nákup a osadenie protipožiarnych bezpečnostných dverí, úprava a maľovanie stien a stropov, úprava podláh, úprava a výmena podlahovej krytiny.

Z projektu:

Stavebné úpravy plynovej kotolne, výmena kotla a vykurovacích telies, Stavebné úpravy stavby Materská škola č. s. 217 (zateplenie obvodového plášťa) boli vykonané všetky práce.

Ďakujem,

pani riaditeľke a zamestnancom MŠ  za obetavý prístup pri upratovacích a dokončovacích prácach, svojim kolegyniam za ústretovosť  pri administratívnych prácach, týkajúcich sa projektu rekonštrukčných prác na MŠ, pánovi farárovi za podporu v motlitbách.

Myslím, že naša snaha sa oplatila, dali sme si pekný darček  a tak isto sme dali darček našim deťom.Vďaka patrí aj všetkým rodičom, ktorí sa zúčastnili brigád pri čistení a príprave škôlky na školský rok 2016/2017. Všetko bolo hotové a detičky mohli nastúpiť 5.9.2016 do takpovediac novej škôlky.

Starostka obce.