XXI.ročník prehliadky speváčok a spevákov ľudových piesní Memoriál Márie Švolikovej v Kozá...

Dátum: 27.09.2015

Dňa 27.09.2015 sa Milada Dávidiková s jej dcérou Kristínkou po prvý krát zúčastnili XXI. ročníka prehliadky speváčok a spevákov ľudových piesní na Memoriáli Márií Švolikovej v Kozárovciach. Prezentovali obec Dolná Tižina spevom a hrou na heligónke charakteristickými piesňami z Terchovskej doliny. Možnosť zaspievať si s muzikantmi z Ponitria, ktorých vedie Ing. Marián Járek bolo krásnym zážitkom a tak prispeli k zachovaniu i k šíreniu ľudových piesní z našej obce. Pani starostka našej obce Dolná Tižina  Ing. Ľubica Ďuricová pri stretnutí a vzájomnej komunikácií s okolitými ľuďmi zistila, že niektorí obyvatelia žijú i v okolí Levíc. Zároveň starostka obce zo srdca ďakuje za krásne vystúpenie Milade a Kristínke Dávidíkovej.