Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Separovanie odpadu v Dolnej Tižine

Dátum: 07.05.2015

SEPAROVANIE ODPADU V DOLNEJ TIŽINE

Obec Dolná Tižina je od roku 2013 zapojená do  projektu separácie odpadu s názvom „Najmodernejšia cesta separovania pre takmer 30 tisíc obyvateľov Terchovskej doliny“.

V týchto dňoch obec rozšírila separáciu triedených zložiek odpadu o nové komodity. K smetným nádobám na plasty a sklo pribudli i nádoby na papier, kovové obaly a kompozitné obaly (tetrapaky). Celkovo pribudlo 6 kontajnerov objemu 1100 litrov, ktoré sú rozmiestnené v lokalitách na otáčke autobusu, pri obecnom úrade a pri Základnej škole. Modré nádoby sú určené na zber papiera, červené nádoby sú určené na zber kovových odpadov, oranžové nádoby sú určené na zber kompozitných obalov – tetrapakov. Plasty a sklo sú odvážané v pravidelných intervaloch priamo spred domácnosti. Taktiež pribudli nové smetné nádoby na zástavkách autobusu. Novými smetnými nádobami sa obec Dolná Tižina snaží zvýšiť povedomie u občanov pri separácií a likvidácii odpadu a tým zvýšiť efektívnosť separovania odpadu. Prosíme občanov aby vyprodukovaný odpad v domácnostiach alebo na verejnosti separovali podľa triedených zložiek a  k likvidácii odpadu využili zberné nádoby rozmiestnené po obci.

Text a foto: Obecný úrad Dolná Tižina

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.