Čistenie obce Dolná Tižina

Dátum: 04.05.2015

SMETIZBERÁK

Dňa 25. apríla 2015 sa v obci Dolná Tižina uskutočnila environmentálna akcia Smetizberák, už po piaty krát. Iniciátori akcie – skauti z Dolnej Tižiny v spolupráci s Obecným úradom Dolná Tižina, dobrovoľnými hasičmi, poľovníkmi a s členmi Klubu jednoty dôchodcov naplánovali vyčistenie nelegálnych skládok, ktoré sa nachádzali v katastri obce Dolná Tižina. Do čistenia a likvidácie čiernych skládok sa zapojili i samotní občania obce, pozvánku prijali i skauti z Bratislavy. Približne 70 účastníkov Smetizberáka zaplnilo v priebehu doobedia 4 veľkokapacitné kontajnery, čo predstavuje takmer 32 m3 odpadu. V prírode sa nachádzal prevažne komunálny odpad, pneumatiky, plastové komponenty z áut, ale i stavebný odpad. Po ukončení brigády sa všetci účastníci stretli pred obecným úradom, kde ich čakal guláš a malé občerstvenie.

DEŇ ZEME

Dňa 23. apríla sa  Základná škola Dolná Tižina zapojila k príležitosti Dňa Zeme do čistenia obce Dolná Tižina. Žiaci spoločne s učiteľským zborom vyzbierali odpad, ktorí sa nachádzal popri komunikáciách obce a v jej okolí, na verejných priestranstvách obce. Žiaci naplnili odpadom mnoho vriec a tak prispeli k čistejšej obci a zdravšiemu životu v nej.

Všetkým, ktorí prispeli v tento týždeň k vyčisteniu obce Dolná Tižina od odpadu patrí veľká vďaka. Veríme, že každému občanovi záleží na kvalitnom živote v Dolnej Tižine. Preto vás vyzývame, aby vám nebolo ľahostajné životné prostredie našej obce a jej okolia. Smeti patria do koša, nie do prírody!

Fotografie zo  Smetizberáka:

Text: Slovenský skauting, 111. zbor Úsmev Dolná Tižina