Pozvánka na environmentálnu akciu - Smetizberák

Dátum: 22.04.2015

Pozývame vás na piaty ročník environmentálnej akcie - Smetizberák, ktorý sa uskutoční k príležitosti Dňa Zeme v sobotu 25. apríla 2015 o 9:00 hodine. Stretneme sa pred obecným úradom.

V dnešnej dobe sa veľa diskutuje o znečisťovaní životného prostredia a o dopade na zdravie každého z nás. Množstvo čiernych skládok, toxický odpad, znečisťovanie vôd i ničenie zelených pľúc našej planéty, ozónová diera... Znečisťovanie sa týka aj Dolnej Tižiny. Život na našej planéte je ako reťaz. Všetko do seba zapadá a keď ju niekto poruší, ťažko je pokračovať ďalej.Môžeme si položiť otázku: „ Prečo aj u nás vytvárame čierne skládky?“ Na túto otázku by sme si mali odpovedať ďalšou otázkou: „ A čo robíme my pre čistotu nášho okolia?“ Každý človek sa pozerá len na toho druhého, na suseda, stavebné firmy... Pritom si ani neuvedomuje, že pomôcť môže každý. Že pomôcť môže aj on. Pomôcť môžeš aj ty. Každý z nás sa môže aktívne podieľať na ochrane životného prostredia. Každý z nás by sa mal zaujímať o to, v akom prostredí žije. Práve preto robíme Smetizberák. Tento rok už po piaty krát budete môcť spolu s nami zlikvidovať ďalšie dve čierne skládky v našej obci.  Za krajšiu obec priložia ruky k dielu skauti z Tižiny v spolupráci s Obecným úradom, dobrovoľnými hasičmi, poľovníkmi i s členmi klubu dôchodcov. Ruku k dielu môžete priložiť aj vy. Ďakujeme.

Prebiehajúca kampaň na Smetizberák pred obecným úradom, poukazujúca na miesta nelegálnych skládok. Tieto skládky budú stredobodom záujmu čistenia.