Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Veľká noc v Dolnej Tižine

Dátum: 10.04.2015
Veľká noc v Dolnej Tižine
     Veľká noc už klope na dvere a práve v tomto období sa všetci pripravujeme na príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.
     Obec Dolná Tižina v spolupráci s Materskou školou, Základnou školou v Dolnej Tižine, skautmi a miestnymi remeselníkmi pripravili pre verejnosť 1. ročník Veľkonočných tvorivých dielní. Podujatie sa konalo na Kvetnú nedeľu o 15:00 hod. v Kultúrno-pastoračnom centre v Dolnej Tižine.
     Pre návštevníkov tvorivých dielní boli pripravené rôzne workshopy. Dievčatá a mamičky si maľovali a zdobili vajíčka rôznymi technikami, zdobili si medovníky a vyrábali rôzne veľkonočné ozdoby na skrášlenie svojich domovov. Chlapci mali zasa možnosť si upliesť vlastný korbáč na šibačku. Návštevníci veľkonočných tvorivých dielní si mohli zakúpiť aj pripravené veľkonočné dekorácie z rúk našich šikovných detí (veľkonočné kraslice, barančeky, maľované poháre, pletené košíky, ...), ktorých kúpou podporili Materskú školu, Základnú školu v Dolnej Tižine a miestnych remeselníkov.
Starostka obce veľmi pekne ďakuje všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a organizovaní tohto milého podujatia a zároveň oceňuje účasť občanov, ktorí prišli a podporili deti a mládež v ich aktivitách.

Program počas veľkonočných sviatkov:   
     Pestrý program čaká našich občanov aj počas veľkonočných sviatkov. Na Veľký piatok sa o 9:00 hod. uskutoční verejná krížová cesta. Počas Veľkonočnej nedele pozývame všetkých priaznivcov turistiky na výstup na Chatu pod Suchým. Stretnutie na Chate pod Suchým bude medzi 12:00 – 13:00 hodine. V nedeľu vo večerných hodinách máte možnosť zabaviť sa v sále KD na Veľkonočnej veselici.

Vážení spoluobčania, prajeme Vám pokojné a radostné prežitie veľkonočných sviatkov.

Poďakovanie:
Starostka obce Ľubica Ďuricová a kultúrna komisia pri Obecnom úrade Dolná Tižina ( Vladimír Bačinský, Lukáš Ďurina, Peter Hurinek, Milada Dávidíková, Monika Buchtová, ) ďakujú všetkým zúčastneným za veľmi pekné popoludnie pod názvom Veľkonočné tvorivé dielne:

-    Za Materskú škôlku Dolná Tižina:
Riaditeľka MŠ – Mária Matejčíková, Lucia Maťková, Janka Kubalová, Zuzana Zichová, Martina Ďurinová, Erika Lodňanová, Petra Krížová, Drahuša Chabadová, Marcela Ščecinová, Janka Bačinská, Janka Ďurinová, Žaneta Šušoliaková, Ingrid Pálfyová, pani Kňazeová

-   Za Základnú školu Dolná Tižina:
Monika Buchtová a jej krúžok , pán školník Milan Buchta

-   Remeselníci:
Erika Franeková, Iveta Ďurinová, Iveta Chabadová

-   Slovenský skauting, 111. zbor Úsmev Dolná Tižina

Nižšie si môžete prezrieť fotografie z Veľkonočných tvorivých dielní:
fotografie: Lukáš Ďurina

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.