Oprava havarijného stavu okien budovy Základnej školy Dolná Tižina

Dátum: 12.03.2015
V areáli Základnej školy Dolná Tižina prebieha v dňoch od 13. februára 2015 do 4. marca 2015 rekonštrukcia pavilónu školskej kuchyne.

Okná budovy, v ktorej sa nachádza školská kuchyňa, jedáleň, špeciálne učebne boli v havarijnom stave. Oprava nevyhovujúceho stavu okien budovy bola preto nutnosť. Finančné prostriedky na riešenie havarijnej situácie poskytol Okresný úrad Žilina, odbor školstva. Vďaka uvedenej dotácií obec Dolná Tižina zrealizovala výmenu starých nevyhovujúcich okien za nové plastové okná.
Ako to býva pri rekonštrukciách starších objektov, i tu nastali nepredvídateľné skutočnosti. V školskej kuchyni bol obecný úrad nútený rekonštruovať nanovo obklad okennej steny, nakoľko pri výmene okien starý obklad celý spadol. Taktiež boli realizované nové nátery stien, odstránil sa starý nefunkčný digestor.