Fašiangový sprievod v našej obci

Dátum: 12.03.2015

Fašiangy každoročne začínajú po Troch kráľoch a trvajú až do polnoci pred Popolcovou stredou, ktorá je prvým dňom pôstneho obdobia. Ich neodmysliteľnou súčasťou sú tanečné zábavy, sprievody v maskách či symbolické pochovávanie basy.
Ani v našej obci to nebolo inak. Poslednú fašiangovú sobotu (14.2.2015) zorganizoval Dobrovoľný hasičský zbor Dolná Tižina spolu s mládežou fašiangový sprievod masiek.  Masky od výmyslu sveta na čele s Turoňom a miestnou ľudovou muzikou prechádzali obcou od skorého rána. Sprievod neobišiel ani jednu domácnosť. Domácich občanov vytancovali, zabavili a tí im na oblátku darovali kus slaniny, zopár vajíčok, alebo dúšok pálenky.
Fašiangový sprievod sa podvečer stretol v centre obce, kde bol pre občanov pripravený kotlíkový guláš, grilované rebrá, ... Vynikajúca zábava a tancovačka trvala do neskorej noci.