Ustanovujúce obecné zastupiteľstvo

Dátum: 12.03.2015

V pondelok 18.12.2014 sa v priestoroch Kultúrno-pastoračného centra v Dolnej Tižine uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie nového obecného zastupiteľstva, ktoré bolo zvolané v zmysle zákona o obecnom zriadení a výsledkov komunálnych volieb. V obci Dolná Tižina bude vykonávať verejnú funkciu 7 obecných poslancov.

Ustanovujúceho zastupiteľstva v Dolnej Tižine sa zúčastnili: novozvolená starostka obce, odchádzajúci starosta obce, novozvolení poslanci obecného zastupiteľstva, predsedkyňa miestnej volebnej komisie v Dolnej Tižine, hlavná kontrolórka obce a zamestnanci obecného úradu.
Po príhovore odchádzajúceho starostu obce, nasledovalo vyhlásenie výsledkov volieb do orgánov samosprávy obcí v Dolnej Tižine pre rok 2014 - 2018 predsedkyňou miestnej volebnej komisie. Novozvolená starostka obce a novozvolení poslanci obecného zastupiteľstva v Dolnej Tižine zložili svoje sľuby. Po zložení sľubu predniesla príhovor novozvolená starostka obce Ing. Ľubica Ďuricová, ktorá následne zahájila pracovnú časť obecného zastupiteľstva.

Zoznam obecných poslancov:
Ing. Adriana Bačinská
Vladimír Bačinský
Ing. Ján Bučkuliak
Lukáš Ďurina
Jozef Mičian
Vladimír Šušoliak
Branislav Zicho

Príhovor z ustanovujúceho obecného zastupiteľstva, ktorý predniesla novozvolená starostka obce Dolná Tižina, Ing. Ľubica Ďuricová, si môžete prečítať po kliknutí na nasledujúci obrázok nižšie: