Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Michalské hody

Dátum: 12.03.2015
V dňoch 28.9. a 29.9.2013 sme v obci slávili "Michalské hody".
Počas slávnostného víkendu bol pripravený pestrý program.

      Slávnosť Michalských hodov začala v sobotu popoludní. Po minuloročnom úspešnom futbalovom turnaji sa konal druhý ročník futbalového turnaja o pohár starostu obce. Sedem tímov v zastúpení mládeže, starších aj rodičov bojovalo o víťazstvo v turnaji. Tohtoročným víťazom sa stal tím dorastencov „Gumkáči“, ktorí obhájili prvé miesto z minulého roka. Pre všetkých účastníkov turnaja vrátane fanúšikov bol pripravený kotlíkový guláš s občerstvením.
Vo večerných hodinách odštartovala v sále Kultúrneho domu tradičná Michalská zábava.

 

 

Sviatok sv. Michala Archanjela začínal v nedeľu slávnostnou sv. omšou o 11:00 hod. spojenou so slávnostným sprievodom. Slávnostného sprievodu sa zúčastnili všetky dobrovoľnícke zložky obce: skauti, požiarnici, poľovníci, futbalisti, folklórni muzikanti, zastúpenie obce a farníci. V poobedňajších hodinách sa uskutočnil futbalový zápas mužov Dolná Tižina – Stránske. Hody vyvrcholili kultúrno-zábavným vystúpením kapely Eminent, ktoré sa uskutočnilo v sále Kultúrneho domu. Pre deti a mládež boli i tento rok pripravené kolotoče, trampolíny, nafukovací hrad a stánok s cukrovou vatou.

Obecný úrad ďakuje všetkým dobrovoľníkom a dobrovoľníckym zložkám, ktorí prispeli k realizácii osláv Michalských hodov. 

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.