Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Smetizberák v našej obci

Dátum: 12.03.2015
V sobotu 4.5.2013 sa uskutočnila v obci Dolná Tižina environmentálna akcia "Smetizberák".

     Organizátormi akcie bola obec Dolná tižina spolu s príslušnými dobrovoľníckými zložkami obce: Slovenský skauting, 111. zbor Úsmev Dolná Tižina, Dobrovoľný hasičský zbor, Poľovnícka a ochranárska spoločnosť Bačín. Účelom "Smetizberáku" bolo vyčistenie nelegálnych skládok mimo obce v lokalitách Bačín a Za družstvom.

        Akcie sa zúčastnilo 45 dobrovoľníkov z radov skautov, hasičov, poľovníkov, žiakov a občanov. Vďaka veľkej snahe a motivácií účastníkov akcie skvalitniť život v obce a vyčistiť prírodu v našom okolí sa podarilo vyzbierať až 15m3 komunálneho odpadu. Taktiež musíme spomenúť, že pred dvoma týždňami čistila zastavané územie obce Základna škola, ktorá naplina ďalší veľký kontajner. je to neustály boj s neporiadnými občanmi našej obec, ale musíme povedať, že sa nejdená len o našich občanov, ale aj o občanov z oklitých obcí, či mesta. Napriek tomu, že sa snažíme likvidovať nelegálne skládky už štvrtý rok za sebou, konštatujeme, že divokých skládok je rok čo rok menej. Občania sa navzájom kontrolujú, či niekto nevynáša odpad za dedinu. Po vyčistení kritických lokalít sa dobrovoľníci presunuli pred obecný úrad, kde im vynikajúce pani kuchárky pripravili guláš a občerstvenie. Deň sme ukončili spoločenským posedením a malým športovým popoludním.

 

 

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.