Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zima 2013 v našej obci

Dátum: 12.03.2015
 Snehová nádielka, zimná údržba a práce pracovníkov obecného úradu na aktivačných prácach.

Tohtoročná zima si pre nás pripravila opäť veľkú snehovú nádielku. Počiatočné striedanie poľadovice a  silných mrazov vystriedalo intenzívne sneženie. To spôsobilo krátkodobé obmedzenie zjazdnosti niektorých cestných úsekov v obci, príjazdových komunikácií do priľahlých osád. O zjazdnosť miestnych komunikácií v obci a v osadách sa starajú pracovníci obecného úradu. V lokalite Frankovia vykonáva na základe dohody zimnú údržbu  Obecný podnik Belá, s ktorým máme dlhoročnú veľmi dobrú spoluprácu.
Súvislá snehová pokrývka pripravila pre pracovníkov obecného úradu mnoho práce. Dennodenne upravujú miestné komunikácie, chodníky pre peších v centre obce, pri kostole, Materskej škole, Základnej škole, ... Kopcovitý terén a snehová pokrývka znemožnila prístup smetiarskych vozidiel k domovom. Z toho dôvodu pracovníci obecného úradu priblížujú komunálny odpad a separovaný odpad k hlavnej ceste. Okrem iného sa podieľajú na kálaní dreva pre vykurovanie v Materskej škole a podobne.

Fotodokumentácia zo zimnej údržby:

Obr.: Príprava na zimnú údržbu. Pracovníci obecného úradu ešte pred snehovou pokrývkou rozviezli posypové kamenivo v kopcovitých terénoch.

Obr.: Poľadovica

Obr.: Sprístupnenie chodníka do kostola sv. Michala Archanjela

Obr.: Zimná údržba v obci a v osade Bačín

 

Obr.: Odvážanie snehu z miestnych komunikácií, za účelom rozšírenia vozovky

Obr.: Kálanie dreva pre vykurovanie v Materskej škole

Obr.: Zaviata cesta v lokalite za Vrchom

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.