Vianočné trhy spojené s príchodom Mikuláša do našej obce.

Dátum: 12.03.2015

Obecný úrad Dolná Tižina a Slovenský skauting, 111. zbor Úsmev Dolná Tižina pripravili v nedeľu 9.12.2012 druhý ročník Tižinských vianočných trhov.

V tento deň prebiehali pred obecným úradom vianočné trhy, kde bolí ponúkané ručne vyrobené výrobky detí z Materskej školy, Základnej školy, skautov zo 111. zboru Úsmev Dolná Tižina, knižné publikácie z miestnej obecnej knižnice. Taktiež boli trhy obohatené výrobkami miestnych remeselníkov a po celý deň mali návštevníci možnosť sa občerstviť grilovanou klobásou, pravým vianočným punčom. Zakúpením výrobkov návštevníci podporili jednotlivé organizácie v ich činnosti. Popoludní prebiehal kultúrny program, v ktorom sa predstavili deti z Materskej školy, Základnej školy, Tižinské ochotnické divadlo. Tižinská ľudová muzika. Obohatením programu bol ľudový pesničkár Milan Buchta. Slávnostný deň bol završený príchodom Mikuláša, ktorý rozdal dobrým deťom sladké balíčky.

Obecný úrad Dolná Tižina sa chce týmto spôsobom poďakovať všetkým zúčastnením organizáciám, účinkujúcim, a všetkým občanom, ktorí tento slávnostný deň prišli podporiť. Osobitné poďakovanie patrí sponzorom: Vladimírovi Bačinskému, Mariánovi Maťkovi, Miroslavovi Mičekovi, ktorí podporili akciu technickým vybavením a vecnými darmi.