Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Michalské hody

Dátum: 12.03.2015


Uplynulý víkend bol pre našu obec výnimočný, slávili sme Michalské hody. Tohtoročné hody boli obohatené pestrým programom.


Hodové slávnosti odštartovalo sobotné vystúpenie speváčky Jadranky v kultúrnom dome. Po vystúpení ste sa mohli vytancovať na Michalskej zábave.

 

Nedeľnú slávnosť sme požehnali sv. omšou o 11:00 hodine, ktorá bola spojená so slávnostným sprievodom,  v ktorom mali zastúpenie všetky zložky našej obce.

Popoludní organizoval obecný úrad za pomoci skautov 1. ročník hodového turnaja o pohár starostu obce vo futbale. O pohárovú trofej sa pobilo 5 tímov: Kanárici, Starí páni, Hasiči, Skauti a Dorastenci. Dramatický finalový zápas medzi Hasičmi a Dorastencami skončil 4:5 po penaltovom rozstrele. Historický v prvom ročníku o pohár starostu obce sa z výhry tešili Dorastenci. 

 

Hodové slávnosti ukončila kultúrna vložka programu, ktorú si pripravilo Tižinské ochotnícke divadlo. V kultúrnom dome nám predstavilo divadelnú hru "Ženský zákon", kde hrali rodáci z našej obce.

Do našej obce zavítali i kolotočiari. Pre deti a mládež rozložili na priestranstve pred obecným úradom kolotoč, trampolínu, nafukovací hrad a stánok s cukrovou vatou.viac foto na http://dolnatizina.rajce.idnes.cz/Tizinske_hody_2012/

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.