Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a.s. vyzývajú

Dátum: 12.03.2015


vyzývajú

vlastníkov nehnuteľností na urýchlené pripojenie sa na verejnú kanalizáciu vybudované v rámci stavby „Intenzifikácia ČOV v Žiline a rozšírenie kanalizácie", spolufinancovanej z predvstupového fondu Európskej únie.

Severoslovenské vodárne a kanalizácie a. s. vykonávajú intenzívne kontroly vlastníkov nehnuteľností, ktorí svoju nehnuteľnosť nepripojili na verejnú kanalizáciu. Podľa § 40 ods. 1 písm. e) zákona č. 442/2002 Z. z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách v platnom znení sa za priestupok považuje nepripojenie nehnuteľnosti, ak v obci, na ktorej území sa nehnuteľnosť nachádza, je verejná kanalizácia zriadená.

Ak vlastník nehnuteľnosti nesplní povinnosť uvedenú v § 23 ods. 2 zákona č.. 442/2002 Z. z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách v platnom znení, naša spoločnosť predkladá podnety na nepripojených vlastníkov nehnuteľností na Obvodný úrad životného prostredia (OÚŽP), ktorý má vo svojej kompetencii prejednávať priestupky a ukladať pokuty. OÚŽP uloží vlastníkovi nehnuteľnosti, ktorý sa dopustil priestupku pokutu do výšky 331 €.

Naša spoločnosť očakáva, že vlastníci nehnuteľností pripoja svoje nehnuteľnosti na verejnú kanalizáciu, čím zabezpečia naj ekologickejšiu likvidáciu odpadových vôd prostredníctvom verejnej kanalizácie, ochranu životného prostredia a zvýšia štandard bývania a podnikania v jednotlivých obciach.

Podrobnejšie informácie podľa jednotlivých obcí Vám poskytnú zamestnanci Zákazníckého centra v Žiline.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.