Aj takto vyzerá naša obec!

Dátum: 12.03.2015

Aj takto vyzerá naša obec !

Pri pohľade na tieto odstrašujúce zábery by sme sa mali zamyslieť nad tým, ako sa mi ľudia správame voči prírode, voči životnému prostrediu, voči našej obci, v ktorej žijeme a budú žiť aj naše deti a vnúčence.
Tzv. čierne skládky odpadu pôsobia na okolie negatívne a sú potenciálnou zdravotnou hrozbou. Na ich odstránenie sa vynakladajú nemalé finančné prostriedky, ktoré idú aj z peňazí daňových poplatníkov.

Lokalita: Cesta bo Bačína (čistené dňa 21.4.2012 našimi skautmi)

Lokalita: Cesta do Bačína - to isté miesto ako obrázok vyššie (foto dňa 20.9.2012)

Aj napriek tomu, že naša obec realizuje separovaný zber komunálneho odpadu, elektroodpadu, objemného odpadu, sú medzi nami ľudia, ktorí opakovane uprednostňujú vývoz odpadu do našej prírody.

Vážení spoluobčania, pýtate sa ako môžete pomôcť? V prvom rade tak, že nebudete vytvárať čierne skládky, upozorníte nás na vznikajúce čierne skládky, ale tiež aj na vinníkov. Len tak môžeme brať na zodpovednosť tých, ktorí sa správajú k našej obci a prírode tak bezohľadne. V prípade, ak si neviete poradiť s niektorým odpadov, neváhajte a konzultujte to s obecným úradom. Radi Vám poradíme.

Vyzbieraný elektroodpad z lokality: Cesta do Bačína - obrázok vyššie, dňa 20.9.2012