Začali práce na budovaní nových ihrísk

Dátum: 12.03.2015
Naša obec sa zapojila do výzvy Program rozvoja vidieka SR 2007-2013. Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie. V rámci neho sme vypracovali projekt na výstavbu viacúčelového ihriska v centre obce.
Ihrisko, ktoré sa stavia v centre obce bude mať povrch prispôsobený na viaceré športy v lete i v zime. Predmetom projektu je stavba multifunkčného ihriska s umelým športovým povrchom, záchytnými mantinelmi a štyrmi osvetľovacími stožiarmi. Ihrisko bude mať rozmery 33 x 18 metrov. Zastavaná plocha predstavuje 594 m2.

Prostredníctvom tohto projektu chce obec zabezpečiť kvalitnejšie služby pre obyvateľov a zmysluplnejšie prežívanie voľného času detí a mládeže.

V najbližších týždňoch začnú práce aj na výstavbe druhého ihriska v areáli Základnej školy v Dolnej Tižine. Toto ihrisko, narozdiel od prvého, bude mať ako povrch umelý trávnik.

Obe ihriská budú kvôli bezpečnosti a ochrane majetku oplotené, budú však slúžiť širokej verejnosti našej obce. Po dokončení sa vypracuje harmonogram využívania nových ihrísk. Veríme, že sa stanú novými miestami na športové, ale i kultúrne vyžitie obyvateľov našej obce.