Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kolaudácia zrekonštruovanej Základnej školy

Dátum: 12.03.2015
Projekt "Stavebné úpravy objektov Základnej školy Dolná Tižina" je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 95% z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a 5% z rozpočtu obce Dolná Tižina v rámci výzvy "Európsky fond regionálneho rozvoja - Investícia do vašej budúcnosti". Začiatok realizácie projektu bol ešte v roku 2010.
Základná škola Dolná Tižina je pavilónového typu a do užívania bola daná v roku 1967. V havarijnom stave boli okná a vstupné dvere, parapety. Obvodový plášť bol z tepelného hľadiska nevyhovujúci, vznikali plesne v rohoch a na stykoch steny a stropu. Strojné zariadenie kotolne a napojenie objektov vonkajšími tepelnými kanálmi bolo veľmi poruchové a prevádzka bola nehospodárna a dochádzalo k havarijným stavom.

     Cieľom projektu je skvalitnenie podmienok na realizáciu vzdelávacieho procesu prostredníctvom rekonštrukcie a modernizácie budov a zníženia ich tepelnej, energetickej a hygienickej náročnosti o 62,47%.

     Sme radi, že v rámci tohto projektu sa okrem mnohých iných úprav podarilo:
- vymeniť vykurovacie kotle
- vymeniť vnútorné inštalačné rozvody
- obnoviť obvodový a strešný plášť
- výmena okien a vchodových dverí
- inštalácia nových bleskozvodov
- urobila sa ďalšia počítačová učebňa spolu s potrebným vykáblovaním
- vďaka projektu škola ušetrí na nákladoch na energie a vykurovanie, pričom ušetrené financie môže použiť na svoj ďalší rozvoj.
- z úspešnej realizácie projektu budú profitovať žiaci (viac ako 238 žiakov), viac ako 14 učiteľov, rodičia a obyvatelia našej a susedných obcí.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.