Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

1. realizačný projekt Programu revitalizácie krajiny a integrovaného manažmentu povodí SR ...

Dátum: 12.03.2015
Vodonádržné objekty slúžia na zamedzenie výskytu prívalových vôd v obci Dolná Tižina, na potokoch Tižinka a Zichov potok, v čase prívalových dažďov.

V období extrémnych prívalových dažďov sa častokrát spomínané potoky rozliali zo svojho koryta a zatopili okolité územie. Preto sme pristúpili k vybudovaniu niekoľkých objektov - malých nádrží, slúžiacich na zadržanie prívalovej vody tečúcej z južných svahov nachádzajúcich sa v okolí Dolnej Tižiny. Práve voda z týchto svahov ústi do potokov v našej obci. V spolupráci s odborníkmi sme vytýčili niekoľko lokalít, na ktorých v súčasnosti budujeme malé kamenné a drevené vodné nádrže.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.