Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Príhovor starostky obce

Dátum: 17.03.2020

Vážení spoluobčania,

Vážení spoluobčania, prežívame všetci spoločne ťažké obdobie v našich životoch.

Každým dňom sa situácia mení a nie je na mieste ju zľahčovať.

Mimoriadne dôležité je však dodržiavať všetky pokyny a nariadenia štátnych orgánov aj obecných. Viem, často sú obmedzujúce, často nás otravujú a menia náš zaužívaný spôsob života a pod. Tieto opatrenia sú však mimoriadne dôležité, aby sme ochránili seba, svojich blízkych, svojich susedov a každého v našej obci.

V tejto dobe je mimoriadne dôležité, aby sme si navzájom pomáhali., niektorí  občania  už sami ponúkate svoju pomoc, sú tu aj naši  poslanci, skauti pripravení pomáhať ako aj všetky zložky obce a za čo Vám patrí veľká vďaka.

Poďakovanie patrí,  všetkým predavačkám potravín v našej obci, tiež poštárkam, pracovníčkam OU a všetkým, ktorí musia zabezpečovať nevyhnutné činnosti. aby  sme zvládli extrémne ťažkú situáciu.  Vážme si ich prácu a buďme voči nim ohľaduplní. Sú tu pre nás, aby zabezpečili základné potreby pre naše fungovanie. 

Neohrozujme ich aj seba tým, že nepoužívame ochranné rúško. Viem, že ich je nedostatok, ale dokážeme si pomôcť aj sami. Zmobilizujme svoje sily a čas strávený doma, využime ho napr. na ušitie rúšok pre svoju rodinu či blízke okolie. Aj malá ochrana je lepšia ako žiadna. Ochranné rúška , ktoré ušili naše krajčírky už boli poroznášané a to hlavne starším občanom , ktorí si ich nemajú ako zadovážiť .

 Je veľmi dôležité, aby ste upozornili a dohliadli na svoje deti, aby sa nezhromažďovali vonku. 

Veľmi si vážim prístup nášho pána farára, ktorý denne slúži omše a  vysiela ich online cez Facebook.

Samozrejme aj ja ako starostka obce som Vám k dispozicíi  kedykoľvek na tel. č. 0905393926 a za seba Vám môžem sľúbiť, že urobím  vśetko preto, aby sme to spoločne zvládli . Vśetky dôležité informácie sú na úradne tabuli obce a na webovej stránke obce a budú v priebehu aktualizované.

Ďakujem. Starostka obce .

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.